Jak poprawić sobie nastrój dietą i ćwiczeniami?

0
977

To bardzo ważne, by w całym życiu utrzymywać względną równowagę psychiczną. Wszelkie negatywne emocje muszą znaleźć dla siebie ujście, bo w przeciwnym wypadku będą się tylko kumulować, aż człowiek ostatecznie wybuchnie, co może prowadzić nawet do nerwicy czy depresji. Aby poprawić sobie nastrój i zadbać o swój stan psychiczny, warto zająć się dietą i wprowadzić do niej chociażby suplementy diety na poprawę nastroju, ale też i przekonać się do… ćwiczeń! Trening fizyczny pomaga rozładować skumulowane napięcie. W trakcie ćwiczeń zawsze dochodzi również do wyrzutu endorfin, za sprawą których człowiek od razu czuje się szczęśliwszy.

A na pewno dobrym pomysłem na poprawę humoru nie będzie sięgnięcie po kolejną tabliczkę czekolady czy zamówienie sobie dużej pizzy z podwójnym serem i dodatkową porcją mięsa. Takie jedzenie potrafi pocieszyć tylko na krótką chwilę. Tuż po konsumpcji człowiek czuje się jeszcze gorzej niż wcześniej, bo nie dość, że jego problemy nie zostają rozwiązane, to jeszcze do tego ma wyrzuty sumienia, że znów dał się ponieść emocjom. Czy nie lepiej byłoby po prostu zrobić trening, zamiast znów się objadać? Nie istnieją jakieś specjalistyczne ćwiczenia na poprawę nastroju, bo tak naprawdę każde ćwiczenia są w stanie poprawić nastrój! Wystarczy spróbować. Czasem naprawdę warto się do czegoś zmusić, by potem było lepiej. Po bardzo długim i męczącym dniu w pracy mało kto ma naturalną ochotę na bieganie, ale gdy tylko wyjdzie się na świeże powietrze i zacznie się spokojnie truchtać, nagle ta ochota samoistnie się pojawia. Po krótkim biegu można mieć więcej energii niż przed nim. A najważniejsze jest jednak to, że nastrój ulega poprawie i znów ma się ochotę na aktywne działanie.

Jeżeli jednak bardzo ciężki stan psychiczny totalnie uniemożliwia podjęcie się jakiejkolwiek aktywności fizycznej, być może koniecznie stanie się sięgnięcie po suplementy diety na poprawę nastroju. Nieraz warto też pomyśleć o konsultacji u specjalisty. Teraz coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologów i terapeutów.

Leave a reply