EMS – treningi dla zapracowanych. Co to jest?

0
1198

Spędzasz tak dużo czasu w pracy, że nie masz już czasu na to, aby po niej chodzić na siłownię albo do klubu fitness? W takim przypadku zapoznaj się bliżej z jedną z nowości – treningami EMS. Co warto o nich wiedzieć? Dla kogo są one najlepsze? Jaka jest ich cena? Sprawdzamy!

Czym jest trening EMS?

Pod skrótem EMS znajduje się angielska nazwa „electrical muscle stimulation”, co tłumaczone jest jako elektrostymulacja mięśniowa. Jest to technika, która używana jest w celu efektywnego wspierania pracy mięśni.

Do treningów EMS używane są specjalne rodzaje urządzeń, które potrafią emitować impulsy elektryczne. Są one doprowadzane do mięśni za pomocą specjalnego stroju noszonego przez osobę trenującą.

Wykorzystanie impulsów elektrycznych podczas ruchu, a dokładnie w tym przypadku indywidualnie dobranych ćwiczeń, pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w zestawieniu ze zwykłymi treningami. EMS jest w stanie zaoferować w ciągu zaledwie 20 minut efekty podobne do 2 godzin spędzonych na ćwiczeniach na siłowni!

Kiedy warto wybrać treningi EMS?

Treningi wykorzystujące elektrostymulację mięśniową są w stanie zapewnić bardzo dobre efekty w wielu sytuacjach, dlatego też uznawane są one za uniwersalne. Mogą być one używane przez każdego – osoby początkujące oraz mające większe doświadczenie.

Główne wskazania do prowadzenia treningów EMS:

  • Nadmiar kilogramów – pozwala na zmniejszenie nadwagi i otyłości,
  • Masa i siła mięśniowa – możliwe jest trenowanie wielu mięśni, także tych, które położone są głęboko.
  • Urazy – treningi EMS mogą być stosowane również w przypadku rehabilitacji po urazach.
  • Cellulit – za pomocą EMS można także poprawić wygląd skóry, między innymi wygładzić widoczny na niej cellulit.
  • Wymodelowanie ciała – treningi wykorzystujące elektrostymulację mięśniową pozwalają na uzyskanie świetnych efektów w wymodelowaniu całego ciała, między innymi pośladków, brzucha.
  • Dolegliwości stawowe – dzięki temu, że trakcie treningów nie dochodzi do znacznego obciążenia stawów, mogą być one prowadzone także u osób, które mają bóle reumatyczne, nie mogą prowadzić forsownych ćwiczeń.
  • Obrzęki – dzięki treningom EMS można zredukować obrzęki, jakie pojawiają się także na skutek różnych chorób.
  • Bóle kręgosłupa – za pomocą treningów elektrostymulacji mięśniowej można także zredukować dolegliwości bólowe pleców, które często są efektem pracy w pozycji siedzącej, braku wystarczającej dawki ruchu.

Więcej informacji dotyczących treningów EMS, ich zastosowania oraz przebiegu można uzyskać na stronie internetowej sieci klubów intime.pl, która specjalizuje się prowadzeniu tego typu treningów już od lat.

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

Obecnie treningi EMS są bardzo chętnie wybierane, dlatego też są one dostępne w wielu klubach. Z EMS w Warszawie można zatem skorzystać w wielu miejscach, w tym także w klubach specjalizujących się w tego typu ćwiczeniach.

Trening EMS – cena

Za treningi EMS trzeba zapłacić cenę wynoszącą od około 100 do 150 złotych. Są one zatem droższe od zwykłego karnetu na siłownię albo zajęć fitness. Jednak z drugiej strony wykorzystują one profesjonalny sprzęt, pozwalając na uzyskanie bardzo dobrych efektów treningowych w krótkim czasie.

Można także zdecydować się na wykupienie całego pakietu składającego się z kilku treningów, co powoduje, że można wtedy zapłacić za nie niższą cenę. Dostępne są także treningi próbne w niskiej cenie.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz ćwiczyć, ale nie masz zbyt dużo czasu, w takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z treningów EMS. Razem z nimi można uzyskać jeszcze lepsze efekty w zaledwie 20 minut!

Leave a reply