Oslo: co warto zobaczyć?

0
1792

Oslo to jedno z najpiękniejszych miast, jakimi może nas oczarować Norwegia, a wycieczki po jego terenie mogą nam dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym mieście? Oto kilka propozycji dla tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić norweską stolicę.

Oslo kusi piękna okolicą, co jest zasługą położenia nad Oslofjorden – jednym z ciekawszych fiordów w Norwegii. Miasto to jest wielką metropolią, choć w czasie wycieczki po jego ulicach dostrzec można wiele ciekawych zabytków oraz malowniczych zakątków, które na każdym z nas zrobią ogromne wrażenie. Okazała katedra, wspaniały gmach parlamentu oraz teren Uniwersytetu w Oslo, na terenie którego nie brak pięknych budowli z XIX wieku – oto atrakcje, na których z pewnością warto się skupić w trakcie wycieczki po tym mieście. Ważnym zabytkiem, z którego Oslo może być dumne, jest też zamek i forteca Akershus- wspaniały kompleks z XIII wieku, który do dziś robi wielkie wrażenie swoimi rozmiarami. Godnym zwiedzenia zabytkiem jest też XIX-wieczny Pałac Królewski, częściowo udostępniany zwiedzającym, nie lada gratką jest też Frammuseet – muzeum statku polarnego Fram, dzięki któremu można poznać historię wypraw polarnych, prowadzonych przez Norwegów na przełomie XIX i XX wieku. Norwegia znana jest też jako raj dla miłośników sportów zimowych, nic więc dziwnego, iż na terenie jej stolicy jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych stała się skocznia narciarska Holmenkollbakken. W miejscu, w którym w 1952 roku odbywały się Igrzyska Olimpijskie czeka dodatkowo Muzeum Narciarstwa, z którego ekspozycją z pewnością warto się zapoznać.

Co jeszcze warto zobaczyć w Oslo? Wielkie wrażenie na zwiedzających może zrobić Muzeum Kon-Tiki, w których gromadzone są pamiątki związane z wyprawami Thora Heyerdahla, z kolei dla miłośników sztuki jedyną w swoim rodzaju przygodą stanie się wizyta w Muzeum Muncha. Park Vigelanda, kuszący ciekawą kolekcją plenerowych rzeźb, nowoczesny gmach opery – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Oslo staje się tak atrakcyjnym kierunkiem turystycznych wypraw. Tu Norwegia pokazuje wyjątkowo atrakcyjne oblicze, a czas spędzony na terenie tego miasta dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Leave a reply