Kosmetyki na wakacje

0
1201

W końcu nadeszły upragnione wakacje, czas na relaks i zasłużony odpoczynek. Nie ważne jednak gdzie się wybieramy, czy zostajemy w domu, czy wyjeżdżamy za granicę, lub spędzamy lato w kraju, warto zaopatrzyć naszą walizkę w najpotrzebniejsze rzeczy jak buty, ubrania czy akcesoria. Tylko że warto zabrać ze sobą coś jeszcze- kosmetyczkę.
No dobra, kosmetyki, pielęgnacja itp. tylko co wybrać? Jak masz spakować 200 ml szampon do kosmetyczki, która i tak jest już zapełniona po brzegi, bo wybraliśmy nie tylko te najpotrzebniejsze rzeczy, ale także te “na wszelki wypadek”, i co wybrać, by naprawdę tych kosmetyków używać, i najważniejsze, by niczego nam nie zabrakło.
O tym wszystkim, będę opowiadać w poniższym artykule.

CO ZABRAĆ I JAK SIĘ SPAKOWAĆ?

Oto dylemat, z którym choć jedna z nas, musiała się zmierzyć. Ale jest na to sposób, a nawet dwa: po pierwsze, zaplanuj, zrób listę, tego będzie ci potrzeba na wakacje, po drugie, wiedz dokładnie na ile jedziesz, pozwoli ci, to zabrać tyle produktów, ile trzeba, bez potrzeby dźwigania niepotrzebnych ciężarów, a po trzecie, zaopatrz się w miniaturki kosmetyków, lub jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na miniaturki, przelej swoje kosmetyki i produkty do pielęgnacji do mniejszych pojemniczków.

A teraz pytanie: co zabrać. Jeśli nadal mamy problem z zapakowaniem naszej kosmetyczki, warto zwrócić uwagę, na te najważniejsze kosmetyki (pamiętajmy też, że każda, każdy z nas, ma inne problemy skórne, i każdy z nas inaczej pielęgnuję skórę, więc wybierzmy te rzeczy, które nam odpowiadają)

  • wielofunkcyjne krem do ciała, dłoni i stóp
  • szampon i odżywka do włosów
  • żel do mycia ciała
  • antyperspirant
  • suchy szampon
  • krem i serum do twarzy
  • krem z filtrem
  • żel i olejek do oczyszczania twarzy

U góry są podane te najważniejsze produkty pielęgnacyjne, lecz co z kosmetykami.
Z kosmetykami, sprawa jest różna, każda, każdy z nas maluję się na co dzień lub wieczór inaczej, więc warto przemyśleć dokładnie jakie produkty kosmetyczne wybrać.

Na pewno przyda się nam krem BB, ponieważ jest lżejszy dla skóry, neutralną paletę do oczu, ponieważ dzięki niej wykonamy delikatny makijaż dzienny, lub nieco mocniejszy na imprezę, oraz dobrą bazę pod makijaż, ponieważ zmniejsza ona wydzielanie sebum oraz przyczyni się do trwałości naszego makijażu.

Leave a reply