Sporty, w których dobrze radzą sobie polskie zawodniczki

0
903

Polscy sportowcy od wielu dekad godnie reprezentują nasz kraj na wielu płaszczyznach areny międzynarodowej. Mowa tutaj nie tylko o mężczyznach, ale również o kobietach. Istnieje wiele dyscyplin sportu — indywidualnych i drużynowych — w którym nasze Panie radzą sobie wyjątkowo dobrze i co roku dają nadzieje na osiąganie triumfów i zdobywanie medali na cyklicznych imprezach międzynarodowych.

Polska siatkówka kobiet

Ostatni turniej mistrzostw świata siatkarek organizowany przez Polskę i Holandię pokazał, że polska siatkówka ma się całkiem dobrze i nasze siatkarki dobrze wypadły w całym turnieju, pomimo porażki z Serbią i odpadnięciu w fazie pucharowej. Tak czy owak, styl gry naszych siatkarek przykuwał uwagę kibiców na całym świecie i można śmiało spodziewać się rozwoju polskiej siatkówki żeńskiej w przyszłości. Drużyna Serbek, która wyeliminowała naszą drużynę po zaciętym time-break’u to aktualne mistrzynie świata, więc nasze siatkarki udowodniły, że są w stanie walczyć o najwyższe cele na świecie i z pewnością czeka nas jeszcze wiele emocji związanych z damską siatkówką w nadchodzących sezonach.

Polski tenis — Iga Świątek

Polskie tenisistki — choć nie jest ich tak wiele — przynoszą chlubę naszemu narodowi. Wcześniej siostry Radwańskie dawały o sobie znać w turniejach WTA, a szczególnie Agnieszka reprezentowała nasz kraj na bardzo wysokim poziomie. W ostatnich miesiącach na absolutny szczyt kobiecego rankingu tenisa światowego wdrapała się znana i lubiana Iga Świątek. Nie da się ukryć, że ta ambitna młoda polska zawodniczka szturmem wspięła się na szczyt WTA i wygrywa turniej za turniejem przynosząc dumę Polsce — i to w wyjątkowym stylu. Ta bardzo skromna dziewczyna gra bardzo odważny tenis i potrafi zaskoczyć najlepsze zawodniczki z całego świata. Nie bez powodu w ostatnim czasie seryjnie sięga po najwyższe tenisowe trofea na świecie.

Polska lekkoatletyka kobiet

Polska lekkoatletyka od dekad stoi na bardzo wysokim poziomie. Niemal wszystkie letnie Igrzyska Olimpijskie napawają polskich kibiców medalowymi nadziejami. W ostatnich latach polskie sprinterki osiągają spore sukcesy i daje to sporą nadzieję na lekkoatletyczne medale w nadchodzących latach. Mówiąc o polskiej atletyce — nie sposób pominąć Anitę Włodarczyk, która od lat śrubuje światowe rekordy i utrzymuje się na samym szczycie rankingów w swojej kategorii rzutu młotem. W tym roku Katarzyna Ździebło została mistrzynią świata w chodzie na 20 kilometrów, a kilka dni po złocie w tej kategorii sięgnęła jeszcze po srebro — tym razem na dłuższy dystans 35 kilometrów.

Nieco gorzej ma się sytuacja Polek w perspektywie sportów zimowych — od osiągającej spore sukcesy w Biatholnie Justyny Kowalczyk ciężko nam o jakieś większe sukcesy Pań na zimowych turniejach. Tak czy owak, polski sport kobiecy jest na wysokim poziomie i co roku możemy spodziewać się sukcesów w rozmaitych dyscyplinach. Na tle europejskich reprezentacji narodowych polskie sportswoman prezentują się wyśmienicie i dobrze rokują na przyszłość.

Czytaj także: Jakie są najlepsze rekreacyjne sporty dla kobiet?

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Leave a reply