Przewaga roweru elektrycznego nad tradycyjnym – dlaczego warto kupić elektryka?

0
1331

Rowery są coraz częściej wybieranym środkiem transportu z wielu różnych względów. W dużych miastach panuje coraz większy ruch i poruszanie się jednośladem jest po prostu wygodniejsze – nie wymaga stania w korkach ani notorycznego poszukiwania miejsc parkingowych. Zwiększa się również społeczna świadomość dotycząca dbałości o środowisko naturalne. Rowery – zarówno tradycyjne, jak i elektryczne nie wydzielają do atmosfery szkodliwych substancji. Pojazdy napędzane elektrycznie zyskują coraz większą popularność i w ostatnim czasie często można spotkać je na ulicach. Jakie są ich zalety i czemu sprawdzają się lepiej niż rowery tradycyjne?

Rower elektryczny – cechy szczególne

Wygląd zewnętrzny roweru elektrycznego jest niemal identyczny jak standardowego, tradycyjnego jednośladu. Zdecydowaną różnicą jest jednak wykorzystany podczas konstrukcji mechanizm napędzający. Pojazd elektryczny w odczuwalnym stopniu zmniejsza konieczność wykorzystania siły mięśni do poruszania się. Ruch odbywa się dzięki obecności silnika elektrycznego, akumulatora oraz systemu sterowania.

Napęd w pojazdach automatycznych uruchamia się bezpośrednio po rozpoczęciu pedałowania i wspiera użytkownika podczas dążenia do szybszej prędkości dostosowując na bieżąco intensywność działania. Dużą zaletą rowerów elektrycznych jest szeroki zakres możliwości regulacja ustawień – można dostosować je precyzyjnie w zgodzie z indywidualnymi potrzebami. Istnieją także egzemplarze wyposażone we wspomaganie kierownicy.

Różnice pomiędzy rowerem tradycyjnym, a elektrycznym

Choć rowery tradycyjne i elektryczne z pozoru wyglądają niemal identycznie – tak naprawdę zdecydowanie się od siebie różnią. Przede wszystkim modele posiadające silnik są zdecydowanie droższe niż klasyczne jednoślady. Wymagają również inwestowania środków w ich ładowanie – jednak nie są to odczuwalne koszty. Zwykłe rowery są też dużo lżejsze – waga urządzenia elektrycznego to nawet 20 kg. Producenci jednak produkują egzemplarze składane, które są nieco bardziej mobilne.

Ogromną przewagą rowerów napędzanych silnikiem elektrycznym jest wygoda użytkowania i możliwość bezproblemowego pokonywania dużych odległości. Będą one doskonałym sprzętem dla osób prowadzących dynamiczny tryb życia. Sprawdzą się wręcz idealnie zarówno podczas szybkiej drogi do pracy, jak i weekendowej wycieczki w plenerze. Rowery elektryczne – w przeciwieństwie do tradycyjnych – nie wymagają posiadania wypracowanej kondycji, aby wybrać się w długą trasę wycieczkową. Warto wspomnieć też o kwestii bezpieczeństwa – korzystanie z klasycznego jednośladu wymaga sprawności fizycznej i równowagi. W tak zwanym elektryku, wspomaganie kierownicy oraz hamulce odcinające działanie silnika podczas spowolnienia jazdy gwarantują stosunkowo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Kiedy warto kupić rower elektryczny?

Rower elektryczny to pojazd charakteryzujący się wieloma atutami. W dużej ilości różnych kwestii wydaje się bardziej funkcjonalny i użyteczny od klasycznego jednośladu napędzanego siłą ludzkich mięśni. Kiedy faktycznie warto zainwestować w pojazd tego typu? Do jakiej grupy użytkowników jest adresowany?

  • Korzystanie z roweru elektrycznego to rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na omijaniu korków.
  • E-rowery czy rowery tradycyjne zobacz porównanie
  • Jego użycie pozwala uniknąć kłopotliwego szukania miejsca parkingowego
  • Doskonale sprawdza się jako środek lokomocji dla seniorów.
  • Z roweru elektrycznego zaleca się także korzystanie osobom cierpiącym na schorzenia kolan.
  • Rower z napędem to idealny prezent dla każdego dziecka.

Leave a reply