Jedna czy dwie komory – wybór zlewozmywaków

0
1809

Od dawien dawna trwa spór pomiędzy osobami, które zdecydowanie preferują zlewozmywaki dwukomorowe, a tymi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez zlewozmywaków jednokomorowych.

Każda ze stron prezentuje swoje argumenty względem zastosowania zlewu i dogodności jakie niesie ze sobą posiadanie konkretnego typu. Jak zatem jest w rzeczywistości? Które zlewozmywaki są lepsze i dogodniejsze?

Tak naprawdę tyle opinii, ilu ludzi. Wszystko uzależnione jest od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy i jakie rozwiązania możemy zastosować w swojej kuchni.

Osoby dysponujące większą przestrzenią kuchenną, nie wyobrażają sobie życia bez zlewozmywaków dwukomorowych. Umożliwiają one mycie naczyń w jednej komorze, oraz opłukiwania ich w drugiej. Jeżeli do tego dołożymy jeszcze ociekacz na naczynia, to tworzy nam się doskonałe miejsce do zmywania, płukania i suszenia naczyń.

Druga strona, która preferuje zlewozmywaki jednokomorowe, w swoich głównych argumentach wykazuje, że w dzisiejszych czasach i z rozsądnym rozplanowaniem mycia naczyń, wszystko możemy wykonać przy użyciu tylko jednaj komory. Większość z nas i tak korzysta ze zmywarek, a więc zlew jest doraźną opcją, szczególnie, gdy potrzebujemy umyć delikatne rzeczy, albo umyć warzywa i owoce. Jedna komora sprawdzi się również w kuchniach o małym metrażu, gdzie tak naprawdę walczymy o każdy centymetr blatu roboczego. W takiej sytuacji tracenie miejsca na dwukomorowy zlew z ociekaczem nie byłoby przemyślanym posunięciem. Jest jednak rozwiązanie tego sporu – zlewozmywaki półtorakomorowe. Mamy tutaj funkcje łącząca obie strony sporu.

Do głównych zalet zlewu półtorakomorowego należą:

  • oszczędność miejsca, a w związku z tym możliwość zastosowania większego blatu roboczego w kuchni
  • funkcje drugiej komory spełnia mniejsza komora, która jest tak samo użyteczna jak duża
  • zlewozmywak tego typu zapewnia sortowanie sztućców lub innych, delikatniejszych przedmiotów podczas ręcznego mycia
  • mniejsza komora jest doskonałą opcja przy rozmrażaniu chociażby mięsa lub innych zamrożonych potraw, a także sprawdza się w funkcji ociekacza
  • mniejsza komorę możemy również wykorzystać, jako miejsce do mycia warzyw i owoców

Zlewozmywaki półtorakomorowe mogą być proste, składające się wyłącznie z samych komór, jak również mogą posiadać dodatkowy ociekacz na naczynia. Ważną funkcją jest możliwość zablokowania korka zarówno w jednej, jak i w drugiej komorze. Jednak, to, co jest bardzo ważne dla dzisiejszej pani domu, to to, że są niezaprzeczalnie ozdobą każdej kuchni i spełniają wszystkie najbardziej wysublimowane gusta estetyczne. Gama kolorystyczna produktów jest tak duża, ze bez względu w jakim stylu urządziliśmy swoja kuchnie, zawsze znajdziemy odpowiedni zlewozmywak względem naszych oczekiwań. Nowoczesne zlewozmywaki posiadają również otwory do instalacji baterii kranowych, co znacznie ułatwia proces samego montażu zlewu.

Bez względu, co wybierzesz – zlew jedno-, dwu- czy półtorakomorowy z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą zlewozmywaków na www.zlewozmywaki.pl

Leave a reply