Drewniane żaluzje jako eleganckie rozwiązanie do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

0
940

Żaluzje drewniane wracają do łask i stają się coraz bardziej popularne. Są funkcjonalne, wytrzymałe i świetnie komponują się zarówno z klasyczną okienną stolarką drewnianą, jak i standardowymi oknami PCV. Mogą być montowane niemal w każdym wnętrzu mieszkalnym i komercyjnym: w domowych gabinetach, stylowych salonach i jadalniach, kuchniach, sypialniach, salach konferencyjnych czy nowoczesnych biurowcach.

Jakie rodzaje żaluzji wyróżniamy?

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje żaluzji. Pierwszym są żaluzje poziome pasujące niemal do wszystkich okien bez względu na ich wymiary. Drugim są verticale, czyli żaluzje pionowe doskonale nadające się jako osłony dużych okien i przeszkleń.

Żaluzje drewniane można podzielić ze względu na grubość poszczególnych listewek – lameli. Najpopularniejszą grubością lamela jest 25 lub 50 milimetrów, ale w wielu sklepach dostępne są osłony okienne w innych wymiarach, często również na indywidualne zamówienie.

Ciekawym rodzajem drewnianych żaluzji, które cieszą się uznaniem wielu użytkowników, są żaluzje zwane roletami dzień-noc. Pozwalają one na swobodną i wygodą regulację natężeniem światła za pomocą lameli.

Gdzie pasują drewniane żaluzje?

Ponadczasowe, eleganckie i praktyczne żaluzje drewniane (np. jak te z oferty sklepu Winrol – https://www.winrol.com.pl/produkt/zaluzje-drewniane/) to propozycja dla osób, które cenią naturalne piękno drewna oraz funkcjonalne rozwiązania. Tego typu osłony świetnie sprawdzają niemal w każdej aranżacji – zarówno minimalistycznej w stylu loftowym czy skandynawskim, glamour, vintage, jak i tradycyjnej.

Odpowiednio dobrane do wnętrza, właściwie zamontowane i użytkowane, zapewnią możliwość regulacji natężenia promieni wpadających do pomieszczenia, trwałość i niezawodność przez wiele lat. Drewniane żaluzje dostępne są w wielu różnych kolorach i rodzajach drewna, dlatego ich dopasowanie do danej aranżacji wnętrza czy stolarki okiennej lub drzwiowej nie powinno stanowić żadnego problemu.

Jak pielęgnować drewniane żaluzje okienne?

Aby żaluzje wykonane z drewna na długo zachowały swój wyjątkowy wygląd i parametry, warto regularnie kontrolować stan wszystkich lameli i czyścić je poprzez zwykłe odkurzanie ręcznym odkurzaczem lub delikatnie wilgotną ściereczką z mikrofibry (zbyt mokra może powodować odkształcenie lameli). Systematycznie usuwanie kurzu i innych zanieczyszczeń zapobiegnie powstawaniu trwałych odbarwień i sprawi, że ta wyjątkowa, naturalne osłona okna będzie służyć przez wiele lat.

Dlaczego warto wybrać właśnie drewniane osłony okienne w postaci żaluzji?

To elementy, które są solidne, trwałe i pięknie się prezentują. Ocieplają wnętrza mieszkalne, biurowce, a także obiekty użyteczności publicznej. Nadają aranżacji charakteru i elegancji, sprawiając, że nie są potrzebne już żadne inne dekoracje okna – firany czy zasłony. Zapewniają ochronę wnętrza przed nadmiarem promieni słonecznych lub spojrzeniami przechodniów. Są też łatwe w montażu i obsłudze. Jednym słowem: są inwestycją, która się opłaca!

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a reply