Zabiegi na usuwanie rozstępów – poznaj najskuteczniejsze

0
573

Usuwanie rozstępów najbardziej skuteczne jest w momencie, gdy rozstępy są w pierwszej fazie – są różowe. Powstają na skutek rozerwania głębokich warstw skóry. Ich genezy można doszukiwać się zarówno w genetyce, jak i zaburzeniach gospodarki hormonalnej. Duży wpływ na pojawienie się tego typu zmian mają wahania wagi, szczególnie szybki przyrost masy ciała – dlatego z rozstępami najczęściej zmagają się ciężarne, sportowcy budujący mięśnie oraz nastolatki.

Pomimo, że rozstępy nie są groźne dla zdrowia, nie wyglądają estetycznie i powodują kompleksy u osób dotkniętych problemem. Czy istnieją sposoby na pozbycie się rozstępów?

Kiedy rozpocząć leczenie rozstępów?

Leczenie rozstępów nie należy do najprostszych. Im wcześniej zostanie rozpoczęte, tym większa szansa na skuteczne pozbycie się problemu. Podjęcie działania w momencie pojawienia się pierwszych, czerwonych lub różowych blizn daje najlepsze efekty terapeutyczne. Oczywiście można też leczyć rozstępy długotrwałe, niemniej skuteczność kuracji zależy tu od wieku pacjenta, kondycji jego skóry oraz indywidualnych predyspozycji. Każdorazowo sytuację powinien ocenić kosmetolog podczas konsultacji.

Do kogo się udać na zabiegi na rozstępy w Gdańsku?

Wszelkiego rodzaju zabiegi powinny być przeprowadzone jedynie w sprawdzonych i renomowanych gabinetach. Daje to gwarancję maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i skuteczności przeprowadzanych tam procedur. Decydując się na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego powinno się wybierać kosmetologa, nie kosmetyczkę. Jedynie osoba wykształcona, z doświadczeniem i odpowiednimi certyfikatami ma kwalifikacje do faktycznego wyleczenia rozstępów.

Umów laserowe usuwanie rozstępów w Gdańskiej Clinica Cosmetologica – zyskasz darmową konsultację z kosmetologiem.

Rodzaje zabiegów na rozstępy

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje kilka możliwości walki z rozstępami. Do najchętniej wykorzystywanych należą:

  • Mezoterapia igłowa – podskórne iniekcje dostarczają aktywnych substancji o działaniu odżywczym i regeneracyjnym. Zabieg z powodzeniem stosuje się na każdym etapie występowania zmian.
  • Peeling chemiczny – zastosowanie kwasów o określonym stężeniu pomaga w złuszczeniu naskórka, a ostatecznie gruntownej przebudowie skóry. Seria zabiegów pozwala spłycić blizny zanikowe i rozjaśnić te istniejące, trudne do całkowitego usunięcia rozstępy.
  • Laser frakcyjny – to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod. Laser powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, zmuszając ją do przebudowy i regeneracji.
  • Osocze bogato płytkowe – otrzymane z krwi własnej pacjenta poprawia kondycję skóry oraz przywraca jej piękny wygląd. Istniejące rozstępy ulegają zmniejszeniu, rozjaśniają się, a skóra staje się odporna na kolejne uszkodzenia.

Efekty zabiegów – czy długo się utrzymują?

W przypadku zastosowania intensywnych zabiegów okres rekonwalescencji może potrwać nawet do 10 dni. Pierwsze trwałe efekty widoczne są po około 4 tygodniach. Terapia pozwala na skuteczne usunięcie rozstępów istniejących. Nie chroni jednak przed powstawaniem nowych. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by utrzymywać prawidłową masę ciała, a także stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.

Umów laserowe usuwanie rozstępów w Gdańskiej Clinica Cosmetologica. Sprawdź efekty:

Pielęgnacja skóry po zabiegu – co robić, aby nie dopuścić do powstania nowych rozstępów?

Zarówno regularne peelingowanie, jak i szczotkowanie skóry poprawiają mikrokrążenie, dotleniają i regenerują skórę. Dobrym pomysłem w walce z rozstępami jest stosowanie retinoidów – kuracja spłyca blizny zanikowe. Warto sięgnąć po preparaty z naturalnymi olejkami, które nawilżają i koją skórę.

Czy zabiegi usuwające rozstępy są bolesne?

Laserowe usuwanie rozstępów nie jest szczególnie bolesne i nie wymaga wcześniejszego zastosowania znieczulenia. Każdego pacjenta cechuje jednak indywidualne odczuwanie bólu, dlatego mogą wystąpić niepożądane dolegliwości, takie jak pieczenie, świąd, szczypanie. Niezależnie od stopnia zaawansowania zmian, należy podjąć próby ich usunięcia. Nowoczesna medycyna estetyczna daje ku temu coraz lepsze i skuteczniejsze rozwiązania.

FAQ

1. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne?
Tak. Warunkiem jest ich przeprowadzenie w renomowanym gabinecie kosmetologicznym.

2. Likwidacja rozstępów w Gdańsku – jakie są ceny zabiegów?
W zależności od wykorzystanej metody i ilości zabiegów. Ceny rozpoczynają się od 150 zł za 1 zabieg. Zabiegi wykonuje się w seriach, o rodzaju i ilości zabiegów decyduje kosmetolog. Umów zabiegi na rozstępy w Gdańskiej Clinica Cosmetologica.

3. Ile zabiegów należy wykonać?
To wszystko zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania zmian. Najlepiej wykonać serię 4-6 zabiegów, aby uzyskać zadowalający efekt.

Leave a reply