Tabletki na porost włosów dla kobiet i mężczyzn

0
751

Bez względu na płeć, problemy jakie pojawiają się z wypadaniem włosów prowadzą do kompleksów zarówno u Pań jak i u Panów. Wyłysienia, słaba kondycja włosów czy ich przerzedzenia mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, poczucie własnej wartości i postrzeganie siebie. Wszyscy marzymy o tym, aby zachować jak najwięcej włosów przez jak najdłuższy czas, niestety problem wypadania włosów z jakim się borykamy zaczyna dotykać co raz to młodszych osób. Głównym winowajcom jest dieta, zanieczyszczenia powietrza, choroby ogólnoustrojowe, stres, używki, uwarunkowania genetyczne czy zła pielęgnacja.

Zła dieta – jak wpływa na kondycję włosów?

Aby włosy były błyszczące, zachowywały swój naturalny kolor i nie wypadały, potrzebują szeregu witamin i minerałów, a należą do nich:

  • Witaminy z grypy B (tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy, pirydoksyna, biotyna, kwas foliowy, cyjanokobalamina)
  • Witamina A
  • Witamina C
  • Witamina E
  • Mikro i makroelementy: cynk, miedź i żelazo
  • Nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3
  • Białko

Wszystkie te składniki powinny zostać dostarczone do organizmu wraz z wartościowymi i różnorodnymi posiłkami, które mają wpływ nie tylko na włosy, ale na ogólny stan zdrowia człowieka i jego samopoczucie. Zabiegany tryb życia, „wrzucenie na ząb” czegokolwiek aby oszukać głód, brak czasu na przygotowywanie posiłków i używki sprawiają, że pozbawiamy siebie wartości odżywczych, a cierpi na tym nasze ciało, włosy czy paznokcie. Pomocy możemy szukać w suplementach diety, które uzupełnią niedobory, jednak jakie wybrać?

Suplementy diety na pomoc wypadającym włosom

W zestawieniu Medsense https://medsense.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/, portalu który z dokładnością śledzi nowości rynkowe i analizuje je pod kątem skuteczności, składu i przede wszystkim bezpieczeństwa, możemy znaleźć dwie perełki warte uwagi:

  • Folisin dla mężczyzn
  • Locerin dla kobiet

Dlaczego te właśnie produkty znalazły się w zestawieniu? Przede wszystkim cieszą się pozytywnymi opiniami, zamieszczonymi na stronach producentów. Ale najbardziej obiecujący jest ich naturalny skład, który uderza w przyczynę problemu wypadania włosów, a tym samym opóźnia efekty łysienia.

Folisin jest preparatem dedykowanym mężczyznom, który wspomaga łysienie antyandrogenowe – jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów u Panów. Pozwala utrzymać prawidłowy poziom testosteronu, hamuje jego konwersję do DHT, wspomaga wzrost nowych włosów i zapobiega ich wypadaniu.

Locerin jest suplementem diety na wypadanie włosów dla kobiet, który poza biotyną posiada aż 16 składników aktywnych, liczne ekstrakty roślinne i aminokwasy. Preparat nie tylko wspomaga porost nowych włosów i hamuje wypadanie, ale pozwala zatrzymać piękny kolor i wzmacnia strukturę włosów.

Jak wybierać preparaty przeciw wypadaniu włosów?

Wybierając preparaty przeciw wypadaniu włosów musimy zwrócić uwagę na skład, który powinien być jak najbardziej naturalny, bezpieczny i jasno opisany oraz na kompleksowe działanie, które nie tylko zahamuje wypadanie włosów, ale przyczyni się do rozwiązania problemu i usunie podłoże złej kondycji włosów. Nie bez znaczenia jest cena kuracji oraz opinie jakie uda nam się znaleźć na temat działania suplementu.

Leave a reply