Liposukcja podbródka – odsysanie tłuszczu z podbródka

0
3515

Osoby, które borykają się z problem podwójnego podbródka wiedzą doskonale, że nie można się go pozbyć żadnym naturalnym sposobem. W praktyce najskuteczniejszym sposobem na taki defekt, jest liposukcja podbródka. Liposukcja w tym przypadku polega na odessaniu nadmiaru tłuszczu z okolic podbródka i szyi, przez co uzyskuje się bardzo dobry efekt kosmetyczny.

Zabieg liposukcji podbródka

Ogólnie rzecz biorąc odsysanie tłuszczu z podbródka nie jest skomplikowanym zabiegiem, ale jego efekty widoczne są natychmiast i znacznie poprawiają ogólny wygląd twarzy. Nagromadzenie tłuszczu w okolicy brody i szyi sprawia, że twarz wygląda na dużo starszą, a rysy są nieregularne. Nadmiar tłuszczu skutecznie deformuje kształt naszej twarzy, a z wiekiem zaczyna być coraz poważniejszym problemem.

Chirurgia plastyczna radzi sobie z tym defektem radykalną, ale mało inwazyjną metodą, jaką jest liposukcja podbródka. Liposukcję wykonać można albo przy pomocy lasera, czy ultradźwięków albo z zastosowaniem klasycznych kaniul, które wyciągają tłuszcz na zewnątrz ciała. Zaletą liposukcji laserowej czy ultradźwiękowej jest fakt, że pozostawiają one znacznie mniejsze blizny, a są równie skuteczne.

Czas trwania liposukcji, efekty uboczne i rezultaty

Zabieg odsysania tłuszczu z okolic podbródka trwa zwykle od 30 minut do godziny. Jak w przypadku każdej operacji plastycznej, tak również i tu, można spodziewać się pewnych efektów ubocznych. Należą do nich przede wszystkim zasinienie i czasowe obrzmienie części ciała, nad jaką pracował chirurg, a także niewielkie blizny, uczucie pieczenia, czy nawet czasowe zaburzenia czucia.

Skutki uboczne zdarzają się bardzo rzadko, znacznie lepszym pomysłem jest nastawianie się na superlatywy tego zabiegu, a te są imponujące. Skóra jest gładsza, równiejsza, twarz wygląda młodziej i zdrowiej. Liposukcja podbródka to metoda, którą chętnie wykorzystują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W końcu czego się nie robi dla zachowania piękna.

Leave a reply