Rumuński przewoźnik, firma Blue Air, od niedzieli zaczęła oferować nowe połączenie

Rusza nowy, fascynujący kierunek na europejskiej mapie lotów! Rumuński przewoźnik, firma Blue Air, od niedzieli zaczęła oferować nowe połączenie pomiędzy stolicą Małopolski, Krakowem, a słonecznym Turynem we Włoszech.

Krakowskie lotnisko chwali się faktem, iż jest to kolejna destynacja z szeregu wprowadzonych w ostatnim czasie. Wcześniej bowiem do oferty lotniska w Balicach dołączyły takie atrakcyjne kierunki, jak Tel Awiw, Eindhoven, Wiedeń, Leeds Bradford, Kijów, Lwów, Amman, czy Londyn. Bardzo dynamiczny rozwój zwieńczony jest połączeniem właśnie z Włochami. Loty odbywać się będą przez 3 dni w tygodniu (w środę, piątek, oraz niedzielę). Maszynami wykorzystywanymi w tym celu będą Boeingi 737-500, zdolne zabrać na pokład do 120 pasażerów. Pierwszy lot odbył się w niedzielę, 16 grudnia, we wczesnych godzinach popołudniowych. Uczestnicy pierwszego rejsu dostali drobne upominki: małopolskie koraliki i mapy Krakowa.
Blue Air to założona w 2004 roku w Rumunii tania linia lotnicza, oferująca loty do głównych miast europejskich, między innymi Brukseli, Londynu, Barcelony, Rzymu, oraz wielu innych miast w całej Europie. Firma w swojej flocie posiada 26 samolotów Boeing 737, ponadto w planach jest także włączenie dwunastu maszyn Boeing 737 MAX 8. Ma to się odbyć pomiędzy marcem a czerwcem 2019.

Turyn to prawdziwa gratka dla miłośników turystyki, ze względu na olbrzymią ilość zabytków w setkach muzeów. Turyn oferuje ponadto możliwość ujrzenia na własne oczy słynnego Całunu Turyńskiego. Jest to również siedziba znanych na całym świecie klubów piłkarskich, między innymi Juventusu Turyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *