Loty na Islandię z Warszawy już za 149 PLN

Za 149 złotych możemy dobrze zjeść albo kupić bilet na koncert. Jest to także kwota, która wystarczy nam, by polecieć z Warszawy do Reykjaviku i z powrotem. Niemożliwe? Wprost przeciwnie.

Taką cenę możemy osiągnąć korzystając z usług węgierskiej linii WizzAir. Loty w podanej cenie dostępne są aktualnie w terminie 24 luty 2019, a powrót ma miejsce 2 marca 2019. Na wyspie lodu i ognia spędzimy więc cały tydzień. Należy zwrócić uwagę, że koniec lutego jest na Islandii jeszcze środkiem zimy, więc musimy liczyć się z dużymi opadami śniegu i tym, że niektóre z dróg będą nieprzejezdne.

Ze względu na niskie temperatury, nie poleca się w tym czasie nocować w plenerze. Islandia oferuje dużą ilość noclegów, zarówno przystępnych cenowo jak i niesamowicie drogich. W stolicy Islandii Reykiaviku znajdziemy łóżko w pokoju wieloosobowym już od 70 złotych za noc. Można także skusić się na większy pokój jeśli lecimy ze znajomymi. W taki sposób możemy nieco zbić cenę, ale musimy liczyć się z tym, ze noclegi na Islandii mocno szarpną nas po kieszeni.

Islandia jest wielkości około trzech polskich województw. Nie jest to dużo, ale dystans do najciekawszych atrakcji pokonamy tylko samochodem. Koszt wynajęcia małego samochodu w podanym okresie to około 650 złotych na tydzień. W tej cenie dostaniemy małego Hyundai i10, który poradzi sobie z głównymi drogami, przy których znajduje się większość atrakcji. Jeśli chcemy się wybrać w nieco trudniejsze tereny, niezbędne będzie wypożyczenie samochodu z napędem 4×4 i łańcuchami. Pomoże to nam poradzić sobie ze śniegiem na trudniejszych trasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *