Kopalnia soli. Magiczne miejsce i zdrowy sen.

Nieopodal Krakowa znajduje się wielka atrakcja turystyczna – Kopalnia Soli „Wieliczka”. Kopalnia funkcjonowała przez ponad 700 lat, dzisiaj zaś przyciąga turystów z całego świata. W 1978 r. kopalnia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i od tamtego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Ponad milion osób rocznie zachwyca się tym magicznym, podziemnym światem.

Zdrowy sen w… kopalni.

Większość odwiedzających przyjeżdża do Wieliczki najwyżej na jeden dzień (choćby przy okazji zwiedzania Krakowa). Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Kopalnia oferuje również noclegi pod ziemią. Osoby lubiące nietypowe wrażenia będą taką opcją zachwycone. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja takiego nocnego pobytu w kopalni. Uczestnicy zbierają się około 19, pod szybem Regis i zjeżdżają na noc o ponad 100 m. niżej – do komory Stajnia Gór Wschodnich (która w zamierzchłych czasach rzeczywiście była stajnią dla pracujących pod ziemią koni). Nocleg w kopalni jest nie tylko ciekawym przeżyciem, to także świetny sposób na wyciszenie się i podreperowanie zdrowia. W kopalni panuje znakomity mikroklimat, powietrze wolne jest od zanieczyszczeń i alergenów, i ma zbawienny wpływ na nasz układ oddechowy. Minusem pobytu pod ziemią może być temperatura – nie wyższa niż 14 °C. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą coś ciepłego do ubrania.

Jeżeli taki nocleg to dla nas za duże wyzwanie, to na terenie Kopalni Soli „Wieliczka” znajduje się również naziemny hotel o wysokim standardzie. Oferuje on pakiet w skład, którego wchodzi nocleg oraz zwiedzanie kopalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *