Jest nowy Boeing 787-9 Dreamliner dla LOT-u. W nowych barwach

Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały niedawno swoją nowo zakupioną maszynę, Boeinga 787-9 Dreamliner. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Dreamliner posiada specjalne, biało-czerwone malowanie, w które będzie ozdobiony na stałe. Podobne okolicznościowe barwy posiada także drugi zakupiony w ostatnim okresie Boeing, model 737 MAX 8.

787-9 Dreamliner to trzeci z siedmiu egzemplarzy zamówionych przez PLL LOT w amerykańskich zakładach Boeinga. Oprócz nich w podobnym okresie kupionych zostało także sześć sztuk mniejszego modelu, 737- MAX. Dwa samoloty z tego zamówienia zostały pomalowane w fabryce Boeinga w specjalne, nawiązujące do stulecia niepodległości barwy. Większy z tej dwójki, Dreamliner SP-LSC, w okolicach przednich drzwi ozdobiony jest w kontury naszego kraju. Ich wypełnienie nawiązuje zaś do flagi Polski. Kontury otaczają drzwi, z których wychodzi trzepocząca flaga, ciągnąca się przez całą długość kadłuba maszyny, aż po ogon. W części tylnej samolotu widnieje biały napis na czerwonym tle, o treści „Dumni z niepodległości Polski”. Po drugiej stronie widnieje ten sam napis, lecz w języku angielskim.

Samoloty zamówione przez PLL LOT obsługiwać będą loty krótkiego i średniego zasięgu. Stanowią one jedną z wielu inwestycji polskiego przewoźnika, mających na celu modernizację floty oraz zwiększenie ilości połączeń. Co ciekawe, niektóre elementy tych maszyn produkowane będą w Polsce. Są to między innymi fotele.

W maju 2019 planuje się dostarczenie kolejnych czterech Boeingów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *